W jaki sposób wybrać szczotkę do czesania włosów

To jaką szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale także od wyników, jakie potrzebujemy zdobyć.
Rozczesywanie włosów zdejmuje z ich nawierzchni zanieczyszczenia, także resztki produktów do stylizacji.

Poza tym proces ten aktywizuje krążenie w obszarze skóry głowy. Masaż skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i bardziej lśniące. Należy jednak czesać je w stosowny sposób. Zbyt częste praktykowanie takiego zabiegu jest w stanie spowodować uszkodzenia budowy włosa. Trzeba mieć na uwadze, aby unikać szczotkowania włosów w takim przypadku, kiedy są one wilgotne. Wilgotny włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najodpowiedniejsze rozstrzygnięcie dla ludzi, którym zależy na dodaniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów – ciekawe kosmetyki profesjonalne do włosów – bez nadmiernego szarpania. Naturalne włosie szczotki nie wywoła podrażnień, ani zadraśnięć na jej nawierzchni.
fotografijka - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

W wypadku włosów długich i prostych winno się wybierać wielkie, obłe szczotki, które zapewnią uniesienie włosów u nasady i dołożą im objętości. Są one świetne do modelowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki jest możliwość również prostować włosy kręcone. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu suszenia włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.

Ich plusem jest to, że nie powodują elektryzowania się włosów. W tym przypadku istotne jest, żeby przed suszeniem odczekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.