W jaki sposób wybrać szczotkę do czesania włosów

To jaką szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale także od wyników, jakie potrzebujemy zdobyć.
Rozczesywanie włosów zdejmuje z ich nawierzchni zanieczyszczenia, także resztki produktów do stylizacji.

Poza tym proces ten aktywizuje krążenie w obszarze skóry głowy. Masaż skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i bardziej lśniące. Należy jednak czesać je w stosowny sposób. Zbyt częste praktykowanie takiego zabiegu jest w stanie spowodować uszkodzenia budowy włosa. Trzeba mieć na uwadze, aby unikać szczotkowania włosów w takim przypadku, kiedy są one wilgotne. Wilgotny włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najodpowiedniejsze rozstrzygnięcie dla ludzi, którym zależy na dodaniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów bez nadmiernego szarpania. Naturalne włosie szczotki nie wywoła podrażnień, ani zadraśnięć na jej nawierzchni.
fotografijka - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku włosów długich i prostych winno się wybierać wielkie, obłe szczotki, które zapewnią uniesienie włosów u nasady i dołożą im objętości. Są one świetne do modelowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki jest możliwość również prostować włosy kręcone.

Może ciekawe okażą się informacje, które ma praktyczna strona. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to kliknij tutaj i dokładnie sprawdź tamte wiadomości.

Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu suszenia włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.

Ich plusem jest to, że nie powodują elektryzowania się włosów. W tym przypadku istotne jest, żeby przed suszeniem odczekać kilkanaście minut, aż większa część wody odparuje z przestrzeni włosów.