W jaki sposób wypielęgnować piękną brodę?

W ostatnich latach możemy dostrzec interesujące zjawisko społeczne – mianowicie, sprawa dotyczy męskiej brody. O ile jeszcze jakiś czas temu brak brody wskazywał na zachowywanie higieny i dbanie o własny wygląd, to teraz możemy zaobserwować tendencję w kierunku zapuszczania zarostu.

 
Aktualnie, między innymi w dużych miejscowościach, można zaobserwować wielu długobrodych mężczyzn, nierzadko z bardzo abstrakcyjnie ułożonymi brodami.

broda

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com

Podążanie za trendami przez mężczyzn jest coraz bardziej wyraźne w ostatnich latach. Jak można zapuścić atrakcyjną brodę?
 
Przede wszystkim, zdaniem fryzjerów, którzy zajmują się także brodami, przydają się stosowne (najbardziej praktyczne grzebienie do brody), jakie pozwalają na doskonałe ogarnięcie zarostu. Grzebienie do brody są z reguły mało popularnymi akcesoriami do dbania o własny wizerunek, tak więc nic dziwnego, że są one stosowane współcześnie głównie w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich.
 
Niezbędnik mężczyzny z dużym zarostem według fryzjerów winien zawierać także balsam do brody. Może on sprawić, że przede wszystkim długi zarost nie będzie utrudniał standardowych czynności. Bujna broda potraktowana przez dedykowany balsam na pewno jest bardziej przyjemna w dotyku (jak głoszą specjaliści od reklamy tego typu produktów).

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link masaż orientalny Katowice, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niesamowicie zafascynują.

Jak wiadomo, bujny zarost może odstraszyć kobiety, a to jest przecież krok niepożądany. Dlatego też w praktyce (dobre balsamy do brody) może rozwiązać takie problemy. Dla wielu panów jednak wykorzystywanie tego typu akcesoriów jest nie na miejscu i nie zalecają oni takiego postępowania.
 
Stosowanie specjalnych grzebieni czy też balsamów do brody jest negatywnie odbierane przez wielu mężczyzn również z tego względu, że wciąż w społeczeństwie popularne jest przekonanie, że  dbający o siebie w wyjątkowy sposób mężczyzna z pewnością prezentuje odmienną orientację seksualną.

Dlatego też większość panów stosuje standardowe maszynki do golenia, aby pozbyć się zarostu. (Najlepsze maszynki przeznaczone do golenia) są o wiele tańsze niż stosowanie drogocennych kosmetyków przeznaczonych do dbania o brodę, co również może mieć wpływ na poglądy mężczyzn na ten temat. Być może w następnych latach ten pogląd ulegnie zmianie, aczkolwiek ciężko przewidzieć tak szybko zmieniającą się sytuację.