W jaki sposób zadbać o włosy latem?

Włosy latem są szczególnie narażone na oddziaływanie szkodliwych dla zdrowia czynników. Zanieczyszczone powietrze może silnie osłabić włosy tuż przy cebulkach, a silne promieniowanie uv potrafi sprawić, że będą wysuszone. Dotyczy to w szczególności i tak już osłabionych włosów wielorakimi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz koloryzującymi.

letnią porą nie wystarczą standardowe markowe szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście kosmetologia nie pozostaje w tyle. W ostatnim czasie zostały opracowane specjalne szampony do włosów ,które zawierają proteiny i olejki ochronne.

Jeżeli sądzisz, że musisz odnaleźć zbliżone materiały, to zobacz wskazówki ze strony – to trochę odmienny punkt widzenia, jednak również jest godny zainteresowania.

Te komponenty efektywnie chronią włosy przed uszkodzeniem i przesuszeniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosyOstatnio modny jest olejek arganowy Specyfik robiony jest z orzechów arganowych i ma w sobie dużo wartościowych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowylub w końcówki włosów. Jest on bardzo bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E, dlatego doskonale ochrania skórę głowy i włosy przed groźnym działaniem promieniowania UV.

Szampon przeciwłupieżowy = koniecznośćOsoby posiadające uciążliwą przypadłość, jaką stanowi łupież powinny uzbroić się w dobry szampon przeciwłupieżowy. Podczas upałów, kiedy głowa mocno wydziela pot, a gruczoły łojowe wyrabiają więcej oleistego płynu, łupież sprawia, że czujemy dodatkową dokuczliwość. szampon przeciwłupieżowy nie tylko usunie nieprzyjemne swędzenie skóry, ale także przyczyni się do pozbycia się łupieżu jak również zapobiegnie jego nawrotom.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcemZ reguły polecane latem przez płeć męską są maszynki do strzyżenia. Kilka zgrabnych ruchów fryzjera powoduje, że wysokie temperatury im niestraszne. Kobiety niekiedy decydują się przychylnie spojrzeć na degażówki, czyli inaczej mówiąc nożyczki do cieniowania, lub przerzedzania włosów. Najczęściej jednak, szanując swoje zadbane włosy, preferują jedynie ich wysokie upięcie. Zdarza się tak, że nie przerażają ich również maszynki do strzyżenia.

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, szybko sprawdź link polscy lekarze a dowiesz się znacznie większą ilość informacji, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Modne od niedawna stały się wzorki stworzone właśnie maszynkami na damskich włosach. Degażówki natomiast z reguły nie są popularne pośród mężczyzn, którzy uważają je za typowo kobiecy atrybut urody. lato, pomimo swej pięknej pogody, potrafi być szkodliwe dla zdrowia. Szczególnie narażona na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z dobrodziejstw tej pory roku, pamiętajmy o ochronie tego, co najważniejsze – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl