• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • W lecie poza środkami, których używa się na co dzień, wiele pań zaczyna myśleć także nad innymi kosmetykami

W lecie poza środkami, których używa się na co dzień, wiele pań zaczyna myśleć także nad innymi kosmetykami

Lato jest bardzo charakterystycznym okresem z różnych przyczyn. Przede wszystkim czas letni to wysokie temperatury, dni czasami wręcz upalne. Lato kojarzony jest też z wakacjami, czyli z czasem, kiedy można odpocząć. Czas ten bywa też przeznaczany na lepszą dbałość o zdrowie i urodę. Zaleca się, by w tym okresie stosować mniejszą ilość kosmetyków kolorowych, a więc takich jak między innymi cienie do powiek czy ciężkie fluidy.

Środki takie jedynie zbędnie obciążają skórę i ograniczają dostęp tlenu, który w lecie jest b przy bardzo wysokiej temperaturze większa część kosmetyków rozpuszcza się, pozostawiając nieprzyjemny dla oka efekt. Dlatego w lecie korzystne jest stosowanie wyłącznie skromnego makijażu lub kompletna z niego rezygnacja. Czas letni wymaga zatem odmiennej pielęgnacji, a co z tym związane innych środków kosmetycznych (wypróbuj: ) niż zwykle.

Wyszczuplanie

Geny i styl życia

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

W okresie letnim poza kosmetykami, których używa się na co dzień, takimi jak krem przeciwzmarszczkowy, duża liczba kobiet zaczyna myśleć także nad innymi kosmetykami.

Jeśli potrzebujesz podobnych wiadomości, co te omówione w tym opracowaniu, to w artykule znajdującym się tutaj na pewno je znajdziesz.

Okres letni oznacza możliwość założenia krótszych i przewiewnych strojów, jak również kostiumu kąpielowego, przykładowo na plażę. Z tego powodu wielu ludzi dąży do wypracowania szczupłej sylwetki na lato. W tym celu wdrażane są diety i różnorodne plany ćwiczeń. Dużo kobiet sięga również po specjalistyczne kosmetyki. Mają one działanie ujędrniające oraz nawilżające skórę. Coraz więcej ludzi kupuje również kosmetyki wyszczuplające. Są to rozmaite balsamy i peelingi, które mają za zadanie wspomóc kurację odchudzającą.

Pielęgnacja skóry

Pielęgnacja skóry w okresie letnim opiera się głównie na uzupełnianiu wody. Wysokie temperatury i pozostałe warunki niejednokrotnie bowiem prowadzą do utraty wody w skórze. Co do skóry na twarzy niekiedy wystarczający jest tylko zwykły krem pod oczy. Zalecane jest z kolei systematyczne stosowanie balsamów do całej skóry – . Latem ogromnie ważną kwestią jest opalanie. Powinno się chronić skórę przed jego negatywnymi następstwami, a także właściwie ją pielęgnować po opalaniu. W tym celu dostępne są rozmaite kosmetyki do opalania. Ich wybór jest niezwykle duży, a typ kosmetyku zależy od rodzaju skóry i jej odcienia.