Weselne rozterki

Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych chwil w naszym życiu, dlatego coraz więcej osób przygotowuje się do niego, uwzględniając najdrobniejsze detale. W Polsce można wybrać się na profesjonalne targi ślubne, działa wiele firm eventowych, które zorganizują za nas tę niezwykłą uroczystość, spełniając najbardziej wysublimowane życzenia klientów.

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony

Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska

fotografie coraz rzadziej wykonuje sąsiad – zastępuje go profesjonalny fotograf, który robi oryginalne sesje zdjęciowe w plenerze. Restauracje prześcigają się w wymyślnym menu, a didżeje zabawiają weselnych gości w stylu lat 60. czy 80. Salony florystyczne przygotowują kwiaty nie tylko dla panny młodej, ale również do kościoła, sali weselnej czy samochodu. O fryzurę panny młodej zatroszczy się fryzjerka, a wizażystka zrobi jej nienaganny makijaż, który będzie wyglądał pięknie do późnej nocy. Jedynym szczegółem, który pozostaje do indywidualnego wyboru i spędza sen z powiek każdej pannie młodej jest suknia ślubna.

Idealna suknia ślubna powinna wyrażać styl i wnętrze panny młodej i sprawić, że będzie wyglądała najpiękniej w ten wyjątkowy dzień. Ma podkreślać atuty jej urody i wyróżniać się na tle innych – po prostu ma być suknią z naszych marzeń. Pomocny w doborze sukni jest bez wątpienia profesjonalny salon specjalizujący się w modzie ślubnej. Jeśli mieszkamy np. w Lublinie, warto wrzucić w wyszukiwarkę: suknie ślubne lublin – nie zważajmy na małe lub duże litery, istotniejsze są różne wersje wyrażeń po to, by dobrze przeszukać Sieć. Przeczytajmy również opinie na forach internetowych lub po prostu popytajmy znajomych. W upatrzonym salonie skontrolujmy jakość obsługi, sposób prezentowania stroju, liczbę przymiarek i jakość materiałów. Warto przewertować katalogi z sukniami ślubnymii wspólnie ze stylistą rozważyć, czy ten krój będzie uzewnętrznieniem naszego stylu.

Decydując się na określony krój sukni, oceńmy, jaki mamy typ figury – tylko osoby o nienagannych kształtach i stosunkowo wysokie mogą zdecydować się na suknię w typie syreny lub princessy. Kobiety szczupłe, lecz niewysokie dobrze prezentują się w sukni klasycznej (spódnica i gorset), panie z lekką nadwagą lepiej poczują się w typie empire, a niższe i bardziej przy kości – w typie sukni w kształcie litery A (z zaszewkami rozchodzącymi się w dół) lub typie prostym, szytym z lejących się, opływowych materiałów.

Dobierzmy suknię również do pory roku planowanego ślubu, ale przede wszystkim pamiętajmy, że mamy czuć się w niej wygodnie i pięknie. Bo nawet najbardziej ekskluzywna suknia, jeśli do nas nie pasuje i niewygodna, może zepsuć humor panny młodej w ten wyjątkowy dzień.