Wiekowa biżuteria i zegarki jako współczesna skłonność do ulokowania pieniędzy.

Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim zdobić swą właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja podstawowa. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to wcale jedyne zadanie, jakie mają kolczyki i bransoletki. Niejednokrotnie biżuteria stanowi również wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że familia istnieje od dziesięcioleci mimo burz i napięć.

długie kolczyki

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Postrzeganie biżuterii jako swego rodzaju pamiątki nie jest oczywiście nowością, od wieków albowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki przekazywane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Małe dziewczynki patrzą z utęsknieniem na ciężkie korale leżące w mamy szkatułce, wiedzą przy tym, że choć aktualnie stanowią one skarb, którego niemal nie można dotknąć, w przyszłości należeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria (sprawdź nas) będąca pamiątką po babce lub dalekiej krewnej, która wiodła ciekawe życie daleko wykraczające poza alternatywy dawane przez świat, w którego ramach egzystowała. Często dawna biżuteria – masz więcej pytań? – i zegarki wcale nam się nie podobają. Biżuteria jest zbyt duża, ciężka a niekiedy po prostu niestosowna i miałybyśmy duży dylemat z odpowiedzią na pytanie o to, jaki ubiór można byłoby uzupełnić o tego rodzaju dodatek. Przykładowe: .

Trudno jednak zakładać, że jest to problem, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie albowiem sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy otrzymane po przodkach nie mają w ogóle nas zdobić. Rozumiemy to, że są żywym przypomnieniem dawnych czasów, w których wszystko było piękniejsze i mniej skomplikowane i dlatego w ten sposób do nich podchodzimy. Może szanse na to, że włożymy krewnej kolczyki na pierwszą randkę są niewielkie, z całą pewnością jednak nie zezwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedanie. Wszak mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie można się tak po prostu rozstać. Sprawdź więcej: zajrzyj na tę stronę.

Biżuteria dawna jest wyjątkową, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą biżuterią. Są to rzeczy, które są zrobione z reguły w jednym egzemplarzu, wyjątkowe. Miejsca z biżuterią antykwaryczną odwiedzają już nie tylko kolekcjonerzy czy klienci o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młode, aspirujące, które znają inwestycyjną wartość owego nabytku. Takie rzeczy nie stracą na wartości. Nie jest to wyrób, który był wielokrotnie powtarzany. Jest ze złota, z platyny i ma bardzo często diamenty, ewentualnie inne rzadkie kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kosztowności inwestycyjne.

Biżuteria dawna to dar na lata. W ostatnim czasie karatowe kamienie przyniosły ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy pożytek.