Własności oleju kokosowego

Olejek kokosowy znalazł zastosowanie tak w kuchni, jak i w kosmetyce dzięki swoim właściwościom zdrowotnym i pielęgnacyjnym. Paradoksalnie olej kokosowy jest dobrym środkiem na odchudzanie. Pomaga bowiem pozbyć się nadwagi (szczególnie tej brzusznej), gdyż nie odkłada się w formie zbędnego tłuszczyku, lecz jest wykorzystywany do spalania kalorii. Przeczytaj, jakie jeszcze cechy posiada olej kokosowy.

Olej kokosowy znalazł użycie tak w kuchni, jak również w kosmetyce dzięki swym własnościom leczniczym oraz pielęgnacyjnym. Pozyskiwany z miąższu kokosa olej uniwersalnie uważa się za najzdrowszy olej na świecie. Wszystko dlatego,

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com

tłuszczowe w oleju kokosowym głęboko penetrują jak też odżywiają skórę, dlatego jest on niezłym kremem nawilżającym.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tutaj wpis jest cenny i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a odnajdziesz więcej informacji wino moscato.

W związku z tym winny po niego sięgnąć właścicielki skóry odwodnionej. Z kolei antybakteryjne własności kwasu laurynowego powodują, że olej kokosowy świetnie zwalcza trądzik. Żeby pozbyć się pryszczy, można wcierać olej w skórę , jak również dołączać go do dań miast innych tłuszczy roślinnych. Dodatkowo olej kokosowy ochrania skórę przed słońcem, albowiem wykazuje to samo działanie, co kremy z filtrem.

Specjaliści przekonują, iż olej kokosowy wywiera także pożądany wpływ na włosy. Trójgliceryd kwasu laurynowego jest niezmiernie podobny do protein we włosach, a dzięki swej niskiej masie cząsteczkowej jak też prostym łańcuchom liniowym jest w stanie przenikać w głąb włosa. W kosmetyce z powodzeniem użytkowany jest również olej makadamia, jaki pozyskuje się z orzechów drzewa makadamia, mających niepospolite walory smakowe jak też odżywcze – reszta szczegółów: nowość! interesujący olej makadamia.