Własny styl w codziennym życiu czyli co ubierać na siebie, aby wyglądać rzeczywiście oryginalnie.

Każdego lata, gdy najwięksi producenci mody zaczynają pokazywać swoje nowe kolekcje, w wielu damskich szafach następuje niewielka rewolucja. Nagle się okazuje, że kilka kreacji zakupionych raptem rok temu w obecnym sezonie nie ma racji bytu, gdyż kolor jest już niemodny albo popularne są całkowicie inne kroje. Sporo pań ślepo podąża za czymś takim, i jeśli tylko ktoś znany włoży na siebie coś oryginalnego, to zaraz co któraś spotykana na chodniku pani ma założone coś podobnego.

biała sukienka

Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nawet zupełnie nie będzie im to pasować, czy też nie będą się w tym czuły dobrze, to moda jest modą, to co najmodniejsze należy ubierać i koniec. Tego typu małpowanie cudzych pomysłów jest niekiedy dość powszechne, zresztą nie tylko w modzie, ale w pozostałych obszarach życia również. Niestety duża część z tych Pań, którym się wydaje że ubierając najmodniejszą w sezonie koszulkę, czy znajdując dodatki w niebieskim kolorze, bo właśnie tej jesieni jest on w modzie, nie ma pojęcia o tym, co to jest prawdziwa moda. Więcej informacji w temacie modowym – bluzki i tuniki dla kobiet w ciąży.

Tymczasem bycie modnym nie będzie oznaczać bezkrytycznego chodzenia za tym, co wymyślili inni. Wręcz przeciwnie, bycie modną osobą to umiejętność zestawiania takich ubiorów, żeby pozytywnie się wyróżniać z tłumu identycznie ubranych innych ludzi. I jak widać na przykładzie wielu coraz popularniejszych blogerów modowych, nie jest ważne za jaką kwotę się coś będzie kupować, lecz co się znajduje i jak będzie się to zestawiać z innymi elementami stroju. Dzisiaj również mężczyźni interesują się modą. Coś dla nich – podkoszulki męskie.

Są wręcz niekiedy osoby, które wolą kupić odzież dla siebie w sklepach z odzieżą używaną, wyszukując tam oryginalnych, niebanalnych części stroju. Właściwie zestawione, uzupełnione o intrygujące obuwie często wyglądają one znacznie ciekawiej, niż przypadkowo dobrane najlepsze części garderoby dużej części pań, którym się tylko wydaje, że są modne. Moda to także umiejętność dobrania stroju na odpowiednią okazję, to wyczucie, kiedy można założyć coś na siebie, a kiedy korzystniej z danej części garderoby zrezygnować, bo pojawienie się w takim ubraniu może zostać źle odebrane.