Włosy – pielęgnacja

Na to, jak prezentują się włosy oraz czy są zdrowe ma oddziaływanie nie jedynie dieta jak też stan zdrowia, lecz także właściwa pielęgnacja.
Jak o nie troszczyć się na co dzień, by były śliczne a także zdrowe? Poznaj podstawowe, uniwersalne reguły pielęgnacji włosów.

sprawdź stronę www

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
kosmetyki wyszczuplające

Autor: Igor Stawiarski
Źródło: http://www.flickr.com
Są kobiety, jakie muszą myć włosy codziennie, a także takie, jakie mogą to robić raz na kilka dni. W obydwu wypadkach jest to postępowanie prawidłowe, bo włosy należy myć wówczas, kiedy tego wymagają, wyglądają na niezbyt świeże, czy też skóra głowy jest przetłuszczona. Do mycia używamy szamponu dobranego do skóry głowy (omyłką jest dopasowywanie go do rodzaju włosów). Szampon ma przede wszystkim oczyścić skórę, zmyć resztki środków do stylizacji, zaś w przypadku jakiegoś ambarasu (przykładowo łupieżu) pomóc pozbyć się go. Ważna jest odpowiednia technika mycia . Szamponem staramy się myć tylko skórę głowy. Starczy opuszkami palców z nałożonym na nie szamponem nieco ją masować. Błąd, jaki zaszkodzi włosom, to czyszczenie szamponem całych włosów, a przy okazji szarpanie ich oraz tarcie. By wyeliminować z włosów zanieczyszczenia, starczy ta piana, jaka tworzy się w trakcie mycia skóry. Zbieramy ją w rękach, zaś następnie przesuwamy po całej długości włosów zaczynając od nasady aż po końce.

Zaaferowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (http://glowspa.pl/kriolipoliza/), która także Cię się spodoba.

Włosy należy myć dwa razy: mycie wstępne rozluźni cząsteczki brudu, mycie zasadnicze gruntownie oczyści skórę.

Jakie odżywki do włosów używać? Odżywkę dopasowujemy do rodzaju oraz stanu włosów. Poprawi ich stan, zregeneruje, ale przede wszystkim domknie łuski rozchylone w trakcie mycia, dzięki temu włosy będą pięknie odbijać światło. Stosować należy je po każdym myciu włosów.