Wybielanie zębów u dentysty – jak wygląda i czy przynosi właściwe efekty?

Białe zęby niewątpliwie są dużym atutem zarówno u kobiet jak także u mężczyzn, na nieszczęście nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

biały uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Nieraz niektóre osoby mają z natury ciemniejsze zęby i niestety nic nie jesteśmy w stanie na to zaradzić. Naturalnie zdołamy stosować rozmaite pasty wybielające lub nakładki, niemniej otrzymany rezultat nie zawsze jest satysfakcjonujący. W związku z tym obecnie coraz większą popularnością cieszy się wybielanie zębów u dentysty.

Każdy profesjonalny gabinet dentystyczny Wrocław oferuje wybielanie zębów. Wybielanie zębów zdoła odbywać się rozlicznymi metodami, przykładowo z wykorzystaniem specjalnej lampy. W jaki sposób wygląda takie wybielanie? Otóż po skrupulatnym oczyszczeniu zębów oraz zabezpieczeniu ich światłoutwardzalnym żelem nanosi się na zęby żel wybielający. Później przez około 20 minut zęby pozostają naświetlone z wykorzystaniem specjalnej lampy. W trakcie jednego kompletnego zabiegu naświetlanie realizuje się dwa bądź trzy razy. Naturalnie wybielanie zębów jest przeprowadzane pod okiem zawodowca, wyłącznie profesjonalny oraz doświadczony dentysta (szerzej w serwisie http://yourdentist.pl/) wrocław zdoła wykonać taki zabieg. Na szczęście oddając się w ręce profesjonalnego stomatologa masz gwarancję, że rezultat będzie faktycznie ogromnie satysfakcjonujący.

wybielanie

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Metody, jakie stosuje stomatolog (rentgen zębów białystok) wrocław naprawdę dają efekty, ponieważ jest to profesjonalne, gabinetowe wybielanie, jakiego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić osobiście w domu. Jednakże dentyści proponują też wybielanie domowe, jakie polega na stosowaniu przezroczystych nakładek na zęby i preparatu wybielającego. Nakładki takie są realizowane indywidualnie w gabinecie stomatologicznym, tak żeby były szczegółowo dostosowane do zębów pacjenta. Rezultat zdoła być wyraźny już po drugim użyciu, niemniej jednak zaleca się stosowanie nakładek przynajmniej przez 2 tygodnie. Jest to aktualnie jeden z lepszych i bardziej promowanych zabiegów wybielania zębów.