Wybielanie zębów u dentysty – jak wygląda i czy przynosi właściwe efekty?

Białe zęby niewątpliwie są dużym atutem zarówno u kobiet jak także u mężczyzn, na nieszczęście nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

biały uśmiech

Autor: BP
Źródło: BP

Nieraz niektóre osoby mają z natury ciemniejsze zęby i niestety nic nie jesteśmy w stanie na to zaradzić. Naturalnie zdołamy stosować rozmaite pasty wybielające lub nakładki, niemniej otrzymany rezultat nie zawsze jest satysfakcjonujący. W związku z tym obecnie coraz większą popularnością cieszy się wybielanie zębów u dentysty.

Każdy profesjonalny gabinet dentystyczny Wrocław oferuje wybielanie zębów. Wybielanie zębów zdoła odbywać się rozlicznymi metodami, przykładowo z wykorzystaniem specjalnej lampy. W jaki sposób wygląda takie wybielanie? Otóż po skrupulatnym oczyszczeniu zębów oraz zabezpieczeniu ich światłoutwardzalnym żelem nanosi się na zęby żel wybielający. Później przez około 20 minut zęby pozostają naświetlone z wykorzystaniem specjalnej lampy. W trakcie jednego kompletnego zabiegu naświetlanie realizuje się dwa bądź trzy razy. Naturalnie wybielanie zębów jest przeprowadzane pod okiem zawodowca, wyłącznie profesjonalny oraz doświadczony dentysta (wrocławscy stomatolodzy) wrocław zdoła wykonać taki zabieg. Na szczęście oddając się w ręce profesjonalnego stomatologa masz gwarancję, że rezultat będzie faktycznie ogromnie satysfakcjonujący.

wybielanie

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Metody, jakie stosuje stomatolog (rentgen zębów białystok) wrocław naprawdę dają efekty, ponieważ jest to profesjonalne, gabinetowe wybielanie, jakiego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić osobiście w domu. Jednakże dentyści proponują też wybielanie domowe, jakie polega na stosowaniu przezroczystych nakładek na zęby i preparatu wybielającego. Nakładki takie są realizowane indywidualnie w gabinecie stomatologicznym, tak żeby były szczegółowo dostosowane do zębów pacjenta. Rezultat zdoła być wyraźny już po drugim użyciu, niemniej jednak zaleca się stosowanie nakładek przynajmniej przez 2 tygodnie. Jest to aktualnie jeden z lepszych i bardziej promowanych zabiegów wybielania zębów.