Wybierz się Na ślub w swoim stylu i zrób dobre wrażenie.

Osoby, które mają właśnie zamiar wyjść za mąż a nie przepadają za schematami mogą aktualnie czuć się jak w swoim żywiole. Moda ślubna staje coraz mniej konserwatywna. Tak na dobrą sprawę do ślubu możesz dziś założyć niemal wszystko, oczywiście w granicach rozsądku. Panny młode jednakże nie są skazane na wkładanie ciężkich sukien czy długich welonów. Dawniej welon oznaczał niewinność.

Suknia ślubna z sieciówki: żakiet i spódnica

Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl

Wprawdzie tradycja ta uległa zatarciu, a również i sama symbolika przestała mieć wielkie znaczenie, bo przyszła mężatka aktualnie nakrycia głowy zwyczajnie nie musi wkładać, jeśli tylko nie czuje się najlepiej w takiej części garderoby. Oczywiście tez nic nie stoi na przeszkodzie, by włożyć ogromny, dekorowany welon – to kwestia uzależniona jedynie od przyszłej małżonki. Podobnie suknia może być pełna falbanek i zdobień, a również może być bardzo prosta i nie posiadająca żadnych dodatków.

Podobne liberalizowanie zwyczajów panuje w kolorystyce. Kiedyś zestawiało się symetrycznie kolory Pana i Pani Młodych. Ponadto raczej nie stawiano na mocne barwy. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, by do sukni ślubnej założyć kolorowe szpilki czy kolorową kurteczkę.Niemniej jednak taka wolność nie oznacza zupełnego braku barier. W teorii możesz wybrać co tylko Ci się podoba, miej jednak na uwadze, że moda ślubna nie zmieni Twojej sylwetki i urody.

I z tego powodu indywidualnie powinnaś postawić sobie pewne limity – osobom chudym i puszystym będzie dobrze w innych ubraniach. To samo dotyczy pań o różnym wzroście. Przykładowo duże dodatki mogą przytłoczyć niewielką pannę młodą, więc wówczas lepiej z nich zrezygnować. Innym ograniczeniem są znajdujący się na ślubie i weselu ludzie. Moda ślubna nie służy temu, by kogokolwiek urazić i z pewnością też tego nie chcesz. Dlatego być może warto zmienić zdanie i odejść przykładowo od bardzo śmiałych stylizacji.