Wybierz strój na pierwsza komunię swojego dziecka

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wiosna za pasem, a co za tym idzie nadchodzi czas wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy setek dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się do tego momentu należycie przygotować. I są to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i materialne.

Dzieci wcześniej rozpoczynają przygotowania do tej uroczystej mszy: spotkania w kościołach, katecheza dla rodziców, a obok tego typu rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Księża utyskują, że zakłóca się wymowę uroczystości, ale obecne czasy sprawiają, że: obie strony medalu są zajmujące, a odpowiedni wygląd jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest właściwe podejście do istoty rzeczy.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Sukienki do komunii to wciąż żywy temat: klasyczne rozpalają wyobraźnię dziewcząt już kilka miesięcy wcześniej. Moda na sukienki różni się każdego roku. Możliwości kupna jest nieograniczona liczba. Galerie dwoją się i troją, aby przed majem zapewnić jak najciekawszy towar. Oprócz sukienek coraz bardziej modne stają się alby. Przeważnie są dopasowane, już uszyte lub szyte na zamówienie. W zależności od modelu mogą być z kapturem, wykończone falbaną. W centralnej części posiadają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w szczególności osobom,które pragną aby ich dzieci wyglądały skromnie.

Równie ważne jak sam strój, są galanteria komunijna. Pelerynki to podstawowe elementy każdego ubrania. Wianki do komunii robione są na zamówienie z określonym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której dokonamy zakupu. Wianki tworzone są z prawdziwych kwiatów, lub gdy aura nie jest właściwa – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie jedno z istotniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją przez całe życie.