Wybierz z głową body dla niemowlaka

Jak z głową wybierać ubrania dla niemowlaków? Strojenie małych dzieciaczków stanowi problem dla wielu ojców i matek. Nie chodzi przy tym o gusty, one odchodzą na dalszy plan. Nierzadko bywa tak, że małżeństwa chcące mieć dziecko, nie dysponują czasem, który wykorzystałyby na pomyślenie o stroju dla dzieciaka. W ubraniowym „szaleństwie” warto przestrzegać kilka istotnych porad i przestróg.

Wyprawka niemowlaka

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Ubrania dla niemowląt warto ustalić wcześniej, jeszcze przed porodem. Rzecz jasna, kupowanie na „oko”, kiedy nie wiemy jakie będzie nowonarodzone dziecko, jest po części ryzykowne. W pierwszych dniach po narodzinach jest najwięcej trudności pod względem logistycznym. Skolekcjonowanie garderoby pod niemowlaka odpowiednio wcześniej, zaoszczędzi dodatkowych trudów i da bezcenny czas, który wykorzystamy dla malucha.

Niemowlak ubierany jest w opinający i delikatny kaftan. Niemowlęce „body” jest podstawą ubierania najmłodszych. Pierwsze miesiące upływają przeważnie pod znakiem pieluch, czapeczek i śpioszków niż spodenek, sukienek i butów. można odłożyć w czasie, aż maluch nieco podrośnie. Znaczenie ma poza tym pora roku, w której przyszło na świat dziecko. Cieńsze, przepuszczające body rodzice zamówią w lecie, tymczasem dziecko „zimy” będzie bardziej opatulone szalikiem, rękawiczkami i rzecz jasna kombinezonem. Pierwsze tygodnie i miesiące to zatem czas ubierania niemowlęcia w wygodne ubranka i mające z boku zamek tzw. body. Kombinowanie z butkami, a także spodenkami i podobnymi ubrankami warto przełożyć na kilka miesięcy później.

Wiele małżeństw, pod wpływem zbliżania się terminu porodu, a tym bardziej po nim, wariuje jeśli chodzi o zakupy ubrań dla nowonarodzonego dziecka. Przy megalomanii i ewentualnych promocjach o przepłacenie naprawdę nietrudno. Szafka niemowlaka nie powinna być skąpa, ale i przepełniona kubraczkami – drugi wariant uprzykrza prędzej czy później poszukiwanie właściwego body, śpioszka itp. Jak wiemy przekładanie, aby znaleźć to czego szukamy nie należy do przyjemności. Szaleństwo zakupów nie pomaga także samemu niemowlakowi. Najpiękniejszy kaftanik, bucik czy czapka okażą się nieużyteczne, jeśli niemowlę będzie czuło się niewygodnie. Ciało noworodka należy bowiem do bardzo wrażliwych

.