Wymiana ubrań, czyli komfortowe rozwiązania na jesień

Wraz z końcem lata i upałów zaczynamy zakładać kolejne warstwy ubrań. Zwolennicy tej pory roku nie będą szczęśliwi, gdy wiele ubrań z ich szafy, z letnimi ubraniami włącznie zostanie zapakowana do szafy na kolejny rok. Jesień i zima to początek zakładania kurtek, bluz, szali i długich spodni – męczarnia dla niejednej osoby.

kobieta w sukience

Autor: IamKhatu
Źródło: http://www.flickr.com
Japonki, przewiewne sukienki, jasne kolory – z tych atrybutów mody będziemy rezygnować wraz z kolejnymi jesiennymi dniami. Rezygnacja z letnich krojów nie równa się jednak zmianie ulubionych producentów. Jeśli ubieramy się w sklepach Reserved`a, to wyszukamy tu ubrania na każdą porę roku.

Wskazówka – jeśli chcemy mieć i kasę, i ubranie, nie decydujmy się na zakupy w klasycznym terminie – na jesieni. Tysiące sklepów wypuszcza wówczas nowe – w przypadku okolic września – jesienne, ale drogie modele ciuchów. Zapatrując się na lżejszą kurtkę czy cięższe buty, ale w niskiej cenie, lepiej rozglądać się za pozostałościami z jesieni w okolicach Wigilii i początku Nowego Roku. Nieschodzący, jesienny towar straci przez ten czas nawet trzykrotność wstępnej wartości.

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com

Nadejście złotej jesieni to także ewolucja kolorów. Każda firma odzieżowa, rozpoczynając kolejną jesienną kolekcję, reklamuje w ramach oferty propozycje w ciemnym brązie, żółtym, oliwkowym, beżowym, czy ciemnozielonym. Tyczy się to zarówno butów, T-shirtów, bluzek, jak i marynarek, na gadżetach i dodatkach kobiecych skończywszy. Mężczyźni rozglądają się już za kurtkami, cieplejszymi bluzami. Lubiący luz i wygodę nie pogardzą ciepłą bluzą, sportowymi spodniami na jogę czy rower, jak równie cieplejszą czapką. Ci, którzy czekają na jesienne katalogi czekają aż znikną nieprzyjemne upały i skąpe ciuchy, a pojawi się zwiewność mieszana z elegancją i komfortem.

W katalogu dla pań pojawią się szale – to symbol ochłodzenia pogody, zmuszający do zasłaniania szyi. Znikają kolejne klapki i krótsze spódnice wzrośnie za to wybór spodni i bluz. Dla jednym pań będzie to inspiracja, dla drugich odgórny przymus wkładania następnych warstw ubrań. Jesienna moda to moda na „cebulkę”. Wrześniowa wielowarstwowość nie kosztuje jednak tyle co podobna w zimie, kiedy wkładamy ciężkie bluzy. Jest to więc odpowiednie przygotowanie ciała na ubrania ciężkiego kalibru.