Wyprawka dla dzieci – przydatne produkty

Przyjście na świat dziecka to cudowna wiadomość dla rodziców i bliskich. Sporo rodzin jeszcze zanim brzdąc się pojawi stara się skompletować najistotniejsze akcesoria, które będą potrzebne do codziennej pielęgnacji i zabaw z dzieckiem. Jeżeli nie wiemy jaki wybrać dla przyszłych rodziców prezent warto rozważyć takie produkty, które są uniwersalne i na pewno będą przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich produktów są rzecz jasna pieluszki dla dzieci. Muszą być wyprodukowane z miękkiego, a równocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku jeśli o to chodzi są pieluszki bambusowe widoczne na Produkowane są w 100% z włókna bambusowego, które wykazuje mnóstwo zalet jeśli mowa o artykułach dla dzieci. Przede wszystkim pieluszki takie są bardzo miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż klasyczna bawełna. Surowiec posiada także właściwości antybakteryjne, co jest szczególnie istotne w przypadku niemowlaków. Nie podrażnia skóry i może być stosowany także przy skórze alergicznej. Na dodatek pieluszki takie zapewniają właściwości termoregulacyjne – latem gwarantują przewiewność, w zimie natomiast utrzymują ciepło. Jest to więc bardzo praktyczne i przydatne rozwiązanie, stąd też jeśli zastanawiamy się nad prezentem dla przyszłych rodziców najlepiej podarować pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zakup przydatnych tekstyliów. Rozmaitego typu miękkie kocyki lub ręczniki dla dzieci są jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeśli będą wyprodukowane z najlepszej bawełny i nie będą posiadały niebezpiecznych dla skóry malca substancji. Tego rodzaju produkty są najczęściej różnokolorowe, zawierają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, a więc nie będziemy mieć problemu z kupieniem odpowiedniego zestawu.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie ciekawy, sprawdź źródło (http://www.goldenbox.com.pl/katalog/pudelka-z-wieczkiem) a znajdziesz tam dodatkowe wiadomości. One także z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to niezwykle ważne zwłaszcza jeśli chodzi o noworodków, których skóra jest niezwykle wrażliwa, więc produkty muszą być jak najlepszej jakości. Sporo tanich tekstyliów pochodzi z Chin, powinniśmy być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz postawić na rodzimych producentów , przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze miesiące życia dziecka.