Wyroby z minerałów półszlachetnych

Minerały są znane i doceniane na całym świecie od wieków. Z początku ich wartość widziano tylko w kwestiach estetycznych, czyli krystalicznym kształcie i blasku. Te cechy też wpłynęły na to, że z kamieni tego rodzaju zaczęto produkować ozdoby. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i połysk, ale również sporo praktycznych cech.

O pozytywnym działaniu kamieni na zdrowie człowieka mówi duża liczba opowieści, w których każdemu minerałowi przypisuje się inny rezultat. Kamienie szlachetne cechują się różną twardością. Te o twardości największej są bardzo przydatne w przemyśle. Najtwardszy materiał znaleziony na Ziemi czyli szmaragdy wykorzystywany jest do wytwarzania takich części jak ostrza pił i wiertła do twardych powierzchni. Natomiast minerał o najmniejszej twardości czyli talk stosuje się w środkach chemicznych i kosmetykach.

Ozdoby

wspaniała drogocenna korona

Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com

Z kamieni szlachetnych przede wszystkim produkowane są różnego typu ozdoby. Dobre są do tego zarówno minerały najcenniejsze takie jak diament, a także kamienie półszlachetne jak cytryn. Ten ostatni zresztą w biżuterii prezentuje się bardzo korzystnie z uwagi na atrakcyjny kształt kryształów i ich żółto-złoty odcień. Oferowanych jest bardzo wiele rodzajów ozdób z minerałów. Specyficzne jest to, że kamienie najczęściej są oprawiane w srebro, rzadko w złoto. Tak więc oferowana jest biżuteria srebrna z minerałami w postaci pierścionków, naszyjników, kolczyków i tym podobnych. Oprócz tego można dostać elementy mniej eleganckie, a przy tym mniej kosztowne, w formie przykładowo naszyjnika z jednym kamieniem na rzemyku. Ozdoby tego typu są szczególnie lubiane przez dzieci – warte przeczytania.

Pozostałe produkty
Kamienie takie jak między innymi agat doskonale nadają się do przerabiania na rozmaite przedmioty użytkowe.

Zainteresowałeś się owym tematem? Czytaj więc jeszcze dalej o tym punkcie w nowym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

W wielu punktach można znaleźć agatowe przyciski do papieru w najróżniejszych kształtach, świeczniki czy figurki. Ponadto bardzo dobrym pomysłem na prezent może być szachownica z agatu w zestawie z kompletem figur również wyprodukowanych z tego kamienia. Niektóre kamienie takie jak większość kwarców są podatne na zmienny formy, innenatomiast jak między innymi malachit czy cyrkon bardziej nadają się do wyrobu prostej biżuterii.