Z jakich składników są komponowane dobre perfumy, czym się one różnią od tych najtańszych.

perfumy od lat nam towarzyszą pod postacią subtelnego, podkreślającego styl i charakter dodatku. Aktualnie w sprzedaży jest ich bardzo duża ilość, od najtańszych produktów za kilkanaście złotych po ekskluzywne, drogie kompozycje.

prezent

Autor: Zelmer S.A.
Będzie więc w czym wybierać, lecz taki Wybór wcale łatwy nie będzie. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić stoją uwagę na trwałość, jaką prezentuje konkretny zapach, a to w dużej mierze będzie zależeć od ceny. Tanie perfumy – perfumyinspirowane.pl/perfumy-nalewane/ (Sprawdź sam), co z resztą normalne, wytwarzane będą z tanich, często syntetycznych składników. Dlatego też ich zapach na samym początku zapewne i będzie dość przyjemny, lecz w szybkim tempie zanika. W perfumach droższych stosuje się lepsze składniki, co pozwala nie tylko na otrzymanie dużo większej trwałości, ale też intensywności i złożoności tego, co się poczuje.
tanie perfumy

Autor: Pantene Pro-V
Źródło: Pantene Pro-V

Prawidłowo zaprojektowane perfumy dla kobiet (Perfumy dla kobiety) będą złożone z kilku zapachowych grup, zwanych również nutami. Każda z takich nut odpowiada za co innego, i dopiero właściwe zestawienie ich da końcowy rezultat. Obecnie projektanci perfum do wyboru mają kilkadziesiąt tysięcy syntetycznych i naturalnych związków, więc możliwości jest naprawdę dużo. Dane nuty mają różne czasy utleniania, co z kolei wpływa na to, jak się będzie czuć dany zapach w dłuższym okresie czasu.

Początkowo jest wyczuwalna tak zwana nuta głowy, która w pewnym sensie będzie wizytówką wybranych perfum. Z upływającym czasem bardziej wyczuwalna zaczyna być nuta serca, zaś utrzymujące się nawet do kilkunastu godzin tło to tak zwana nuta bazowa.