Z jakiego powodu warto wybrać kreację żołnierska?

Militarne inspiracje są obecne w modzie od dawna. Wielu kobietom ten styl przypadł bardzo do gustu. Dlaczego dobrze jest wybrać styl żołnierski? Głównie dlatego, że styl wojskowy uwydatnia indywidualizm a także siłę charakteru. Dodaj do własnej stylizacji dodatki wojskowe, a Twój outfit natychmiast nabierze unikalnego charakteru. To idealny wybór, by podnieść nieco poziom pewności siebie czy też uwydatnić mocny temperament. Militaria są kojarzone z twardymi zasadami, ale styl wojskowy nie musi mieć zupełnie nic wspólnego z zachowawczością. Zupełnie na odwrót, doskonale odróżni Cię na tle tłumu i uwydatni Twój indywidualizm.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Styl militarny niekoniecznie powinien dominować w Twojej kreacji. Nie musisz się cała przebierać w moro. Jedyne co musisz zrobić to dodać do outfitu drobny element budzący wojskowe konotacje, a cała kreacja zyska charakteru. Opcji jest wiele. Można nawet dobrać odzież wierzchnią podobną do wojskowej marynarki do zwiewnej sukienki. Na temat także tu – zobacz inspiracje modowe.

Z drugiej strony, wiele osób wybiera znacznie mocniejsze akcenty żołnierskie. Jakiego rodzaju części odzieży najlepiej dobrać, by wzbudzić skojarzenia ze strojem żołnierza? Warto postawić na przykładowo wojskową koszulę albo szerokie bojówki. Najbardziej rozpoznawalnym elementem militarnej kreacji jest jednak tkanina moro. Oryginalnie materiał ten oznaczał zwyczajnie odzież roboczo-ochronną jednak aktualnie moro jest łączone głównie z charakterystycznym, żołnierskim strojem.

Moro można znaleźć w wielu odmianach, dlatego da się prosto dopasować wzór tego rodzaju do kreacji. Styl wojskowy nie powinien wobec tego oznaczać tylko zieleni. Nierzadko wybierane są również odcienie szarości czy też granatu. W militarnych ubiorach można znaleźć także barwy khaki lub bardzo jasne palety barw.