Zabiegi medycyny estetycznej dla każdego

W naszych czasach mamy wiele rozwiązań, żeby poprawić uchybienia naszej urody. Medycyna estetyczna rozwija się niezwykle szybko i zapewnia nam wiele wszelkiego typu zabiegów pozwalających poprawić stan skóry, usunąć różnego rodzaju defekty czy zmienić to i owo. Zabiegi takie są raczej kosztowne, ale nie mają zwykle zaporowych cen i możemy sobie na nie pozwolić.

Ten artykuł posiada niezwykle ciekawą zawartość, lecz odszukaj serwis (https://www.uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-ciala/), który posiada analogiczne informacje. Także z pewnością będą bardzo interesujące.

Zazwyczaj wybieranym zabiegiem jest fotodepilacja. Przy użyciu fal świetlnych odpowiedniej długości dokonuje się zniszczenia cebulki włosów, zatem zabieg taki daje długotrwały rezultat. Im ciemniejsze i grubsze włosy tym jest to prostsze, ale obecny postęp technologiczny i nowoczesne sprzęty pozwalają wykonywać takiego rodzaju depilację również na cieńszych i jaśniejszych włosach. Orientacyjna cena jednego zabiegu to mniej więcej 100 złotych. Najczęściej przeprowadza się go w okolicy pach, na nogach, usuwa się też owłosienie na twarzy, a mężczyźni zwykle chcą usunąć tym sposobem nieestetyczne owłosienie z pleców. W czasie zabiegu odczuwamy pewien dyskomfort, osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać ból, ale przy takim zabiegu możemy skorzystać z kremu znieczulającego i okładów z lodu. Fotodepilację musimy powtórzyć kilkukrotnie by włosy nie odrosły.

Równie często robionym u pań zabiegiem jest mikrodermabrazja (nasza strona). To mechaniczne złuszczenie naskórka, pobudzające komórki do działania i polepszające kondycję skóry. Czasem nawet po zabiegu mikrodermabrazji wygładzają się niewielkie zmarszczki, ale zasadniczym jego celem jest nadanie skórze świeżego wyglądu, pozbycie się niewielkich przebarwień i zmian. Od kilku lat zabiegi takie coraz częściej przeprowadza się z użyciem lasera. Dzięki tej technologii dotrzeć możemy do głębszych warstw skóry, cała procedura jest krótsza i skóra szybciej dochodzi do formy. Musimy bardzo uważać po zabiegu, nie wolno wystawiać skóry na słońce. Najlepiej przez kilka dni unikać słońca, używać nawilżających kremów z wysokimi filtrami, bo inaczej mogą grozić nam przebarwienia i cały rezultat zabiegu na nic.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Inny często przeprowadzany zabieg to zamykanie naczynek. Małe rozszerzone naczynka można usunąć laserowo, większe używając właściwie dobranych preparatów chemicznych – to tak zwana skleroterapia. Efektem zabiegu jest skurczenie naczynek i spowodowanie ich zniknięcia, dzięki czemu znikają ze skóry szpecące czerwone czy fioletowe kreski.

Kłopotem dla sporej ilości pacjentów są tez blizny. Usuwanie blizn to zabieg odrobinę bardziej skomplikowany, ale także moczmy go przeprowadzić laserowo. Dopiero przy dużych zmianach wykonuje się go chirurgicznie. Jakiego rodzaju leczenie będzie dla nas najodpowiedniejsze – o tym w każdym wypadku decyduje specjalista po rozmowie i dokładnym obejrzeniu zmiany. Dermatologia estetyczna to nie tylko zabiegi mające na celu usuwanie defektów. Można też na przykład poprawić wygląd powiek, wypełnić zmarszczki czy wykonać powiększanie ust (ciąg dalszy). Zabieg trwa chwilę, efekt utrzymuje się stosunkowo długo – czasem nawet dłużej niż rok – to jest uzależnione od użytych wypełniaczy oraz od naszego organizmu. Nie można ustalić tego co do miesiąca.

Zabiegi dermatologii kosmetycznej pozwalają nie tylko na poprawienie wyglądu. Często dzięki małej zmianie rośnie nasza pewność siebie, nasza samoocena rośnie i zdecydowanie lepiej się czujemy. Jeśli wybierzemy wysokiej klasy klinikę nic nam nie grozi.