Zabiegi na cellulit – jak wybrać do swojego wieku? – czytaj na ten temat więcej

Kult piękna ogarnął już prawie całą Ziemię, dla którego jesteśmy gotowe zrobić wiele. Czasem nawet za wiele.

Nie ma znaczenia, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden – wszystkie pragniemy wyglądać piękne. Dla piękna jesteśmy w stanie przeżyćgotowe wytrzymać katorgi, żeby móc równać się z pięknościami z mediów lub okładek kobiecych gazet. Jedne próbują upięknić siebie make-upem, inne stosując diety i fitness, jeszcze inne stawiają na coraz bardziej wymagające zabiegi kosmetyczne (czytaj o liposukcji kolan). A jeśli one nie spełniają już w 100% swojej roli, stawiają na mocno restrykcyjne rozwiązania – operacje plastyczne. Jakie?

Wszystkie chyba wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Współczesne oferty salonów kosmetycznych wypełnione są po brzegi kuszącymi sformułowaniami typu laser spalanie, itp. . Przeglądając kobiece czasopisma natkniemy się na tysiąc rad na temat tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od cen 100-200zł za twarz (np. hiperłącze do serwisu) to specjalne masaże antycellulitowe, przeprowadzane pod ciśnieniem i nazywane profesjonalnie endermologią. Później mamy do wyboru mezoterapię, która polega na wstrzykiwaniu podskórnie różnych substancji, poprawiających mikrokrążenie i przyspieszających spalanie tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny przeprowadzany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu oraz polepszającym krążenie.

zabieg

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

W dalszej kolejności jest coraz bardziej ekstremalnie, bo możemy wybrać zabiegi na cellulit, takie jak: laser na podczerwień, ultradźwięki i karboksyterapię – zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla celem rozbicia tkanki tłuszczowej.Jeśli nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo ulepszyć nasze ciało (poznaj Klinikę Miracki). Taki estetyczna (np. więcej w temacie) kwalifikuje się już pod operację i choć trwa krótko, wymaga kilku dni urlopu. Liposukcja kolan w formie klasycznej przeprowadzana jest za pośrednictwem specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć. W niektórych przypadkach do liposukcji stosuje się specjalne strzykawki wysysające tłuszcz bądź ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.

Kiedy kobieta jest nieco dojrzalsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na buzi pojawia się coraz więcej zmarszczek. Wówczas doskonałą opcją odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. Zabieg tego typu, nazywany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała celem pobrania z niego tłuszczu z zastosowaniem na buzię. Trwa krótko, bo tylko 40-50 min, a już po kilku dniach rekonwalescencji możemy cieszyć się swoim nowym image .
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych fotografii popularnych celebry tek i porównać do ich obecnego wyglądu, aby przekonać się, że tłuszcz na twarzy zastosowało już wiele z nich. I to nie tylko dojrzałych dam.