Zabiegi operacyjne laserowej korekty wad wzroku

Wzrok to niezwykle istotny i wrażliwy organ. Zabiegi laserowej korekty wzroku są aktualnie najbezpieczniejszym trybem trwałego pozbycia się defektów takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to dokładne wymodelowanie układu rogówki oka w ten sposób, aby wpadające do oka promienie świetlne były kumulowane na siatkówce i tworzyły wyraźny obraz.

Poprawa wzroku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Parametry wiązki światła laserowego programowane są jednostkowo dla jakiegokolwiek oka w oparciu o dane zebrane podczas badań kwalifikacyjnych chorego. W przypadku krótkowzroczności następstwem korekty jest spłaszczenie, a w sytuacji dalekowzroczności uwydatnienie centralnej części nawierzchni rogówki.

O kwalifikacji pacjenta do operacji rozsądza lekarz okulista okulista wrocław specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację wykonują lekarze, którzy samodzielnie nie realizują zabiegi. W takim przypadku i tak ostateczną decyzję o zrealizowaniu i przebiegu operacji podejmuje operator. Laserowa korekcja wzroku Warszawa stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała procedura zezwalająca na pełną korekcję wzroku . Skorzystało z niej już z sukcesem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa robiona jest przy zastosowaniu najnowocześniejszego z używanych aktualnie metod. Poza znakomitym przyrządem, dla osiągnięcia przewidywanych rezultatów korekty wzroku, istotne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. Podczas operacji do oka pacjenta podawane są krople przeciwbólowe, stosowanie których stanowi ten zabieg bezbolesnym.

Czy interesują Cię prezentowane tematy? Jeżeli tak, to odszukaj więcej i znajdź więcej informacji na omawiany temat – zapewne będą niezwykle wciągające.

Realizowany jest w pozycji leżącej, a głowa jest ułożona na osobliwej podkładce zapobiegającej poruszenie głowy. Procedura trwa kilkanaście minut, jednak okres samego laserowania to tylko kilkanaście sekund.

Gdy laserowa korekta wzroku (Warszawa) zostaje przeprowadzona w sposobach powierzchniowych, usunięty nabłonek ulega naturalnej odbudowie po zabiegu . Pozytywem sposobów dogłębnych jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po operacji i możność korekcji rozległych skaz.