Zacięcia w trakcie wieczornego golenia – jak sobie z nimi poradzić?

Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny oraz rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki używaniu żeli firmowych po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten możemy skrócić bardzo zdecydowanie.

Golenie „firmówkami” przyspieszy gojenie
Umiejętności przy goleniu są rzecz jasna głównym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości zarostu nie pomoże nawet najlepszej jakości maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe kremowanie twarzy (Baxter of California – kremy). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieprawidłowy kąt przy stawianiu maszynki powodują prawie zawsze urazy. Takie postępowanie zawsze zakończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również, iż w trakcie golenia ważny jest również dobór odpowiedniej maszynki, nie warto tu oszczędzać. Zacięcie może jednak pojawić się zawsze. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują poza tym szybkie gojenie się po występujących zacięciach. Do wytamowania ran służy też ałun, dostępny przykładowo jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie są ograniczone wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także idealnym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – czytaj więcej). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom nawet przez rok.

Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech codziennie sprawi, iż na wiele czynności, także golenie, nie mamy czasu. Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut. Jeżeli nasz sposób bycia oraz okoliczności w pracy wymagają nienagannie gładkiej skóry, łatwo wtedy o zacięcia oraz regularne powtarzanie ran.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy za mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w taki sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wdrożą prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów i poprawki (golenie pod i z włosem) z całą pewnością przyczynią się do zmniejszenia zacięć i odczuwanego bólu.