Zadbaj o zdrowie i urodę

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Znana fraszka polskiego poety epoki renesansu, choć liczy już sobie około pięciuset lat, cały czas jest aktualna. Należy przyznać rację poecie, tylko dzięki dobremu samopoczuciu i kondycji możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

sprawdź koniecznie

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Aby cieszyć się dobrą kondycją przez długie lata, powinniśmy przede wszystkim zadbać o sportowy tryb życia i właściwą dietę. Niestety, nasza obojętność wobec tego jakie produkty spożywamy jest dowodem na to, jak bardzo nie nie orientujemy się w zmianach zachodzących w dzisiejszym świecie i jak niewielką wiedzę posiadamy na temat tego, jak się obecnie odżywiamy.

Aktualnie, co drugi mieszkaniec krajów cywilizowanych ma problem z alergią pokarmową. Objawy alergii są zwykle zauważalną reakcją organizmu w wyniku zetknięcia się z substancją uczulającą zwaną alergenem. Inaczej przedstawia się kwestia z nietolerancjami pokarmowymi. Ponieważ reakcja organizmu nie jest tak szybka, jak w przypadku alergii – często dłuższy okres zajadamy się produktem i nie dostrzegamy, że owy pokarm nam szkodzi.

Objawy nietolerancji pokarmowej to często bóle brzucha czy też wymioty. Aby wykryć na co jesteśmy uczuleni powinniśmy zdecydować się na testy na nietolerancje pokarmowe. Wyniki testów na nietolerancje pokarmowe są bardzo istotne w diagnozie dietetycznej. Pacjenci, którzy odstawili pokarmy nietolerowane, doświadczają pozytywnych efektów wprowadzonych zmian.

Zwykle odstawienie pokarmów, na które odczuwamy nadwrażliwość, pomaga schudnąć i utrzymać prawidłową wagę. Troszczymy się więc i o zdrowie i o atrakcyjny wygląd, który obecnie jest naszą wizytówką. Szczególnie, że lato tuż, tuż. A razem z nim promienie słońca i opalone, zadbane ciało. W przygotowaniach do lata pomogą nam zabiegi laserowe Wrocław. Podczas zabiegów można odmłodzić i wygładzić skórę oraz poddać się laserowemu usunięciu owłosienia – www.

Nie zapominajmy, że zdrowie jest największym dobrodziejstwem, jakim każdy z nas może otrzymać. To drogocenny dar, którego nie wolno nam lekceważyć. W parze z olśniewającym wyglądem da nam długie i szczęśliwe życie.