Zakupy obuwia w internecie – dobry pomysł czy zupełna porażka?

W współczesnych czasach w sieci można dostać właściwie wszystko – sklepy on-line wyrastają niemalże jak grzyby po deszczu, a na dodatek niejednokrotnie kuszą nas ciekawym cenami i z ogromnym powodzeniem konkurują ze sklepami stacjonarnymi.

Dzisiaj weźmiemy pod lupę buty – czy opłaca się zamawiać je w sieci i jak zrobić to z głową?
Niskie ceny

Tym, co zazwyczaj przekonuje nas najbardziej do robienie zakupów w internecie, są znacznie niższe ceny niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jeżeli weźmie się pod uwagę, jak wielkie potrafią być koszty prowadzenia sklepu stacjonarnego w porównaniu do sklepu on-line, na pewno tak znaczna różnica w cenach nie będzie nas już dziwić. Nawet jeśli do ceny butów doliczy się koszt wysyłki – który zazwyczaj także jest niewielki, a nawet darmowy – wtedy okaże się na przykład, że konkretne buty Nike Roshe Run damskie (sprawdź pełną ofertę na tej stronie), które w sklepie stacjonarnym kosztują prawdziwą fortunę, w sklepie on-line można dostać za ułamek tej ceny. Jeśli nie chcesz bez potrzeby wydawać pieniędzy, sklepy internetowe na pewno są świetnym rozwiązaniem.
Bezpłatna wymiana obuwia
buty merrell

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
rękodzieło

Autor: Shauna Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo sklepów on-line proponuje darmową wymianę butów. Jednocześnie zgodnie z prawem zawsze możesz odesłać kupiony w sieci produkt bez wymogu podawania przyczyny. Jeżeli zatem okaże się, że Twoje wymarzone buty Adidas (przenieś się tu) na żywo prezentują się gorzej niż na zdjęciach albo zamówiłaś niewłaściwy rozmiar, wówczas bez większego kłopotu będziesz mogła dokonać zwrotu czy wymiany.

Dodatkowo część butów, takich jak przykładowo buty Merrell (-> sprawdź informacje), ciężko jest dostać w stacjonarnych sklepach, zatem zakupy w sieci są praktycznie jedyną alternatywą. Zakupy butów w internecie to więc z pewnością fantastyczne rozwiązanie.