Zalety kosmetyków naturalnych

W dzisiejszych czasach chętnie kontrolujemy skład i pochodzenie różnego rodzaju produktów, których używamy na co dzień. Są to zarówno produkty które jemy jak i wszelkiego rodzaju środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów.

Wiele osób zwraca się z powrotem ku naturze i podejmuje decyzję o kupowaniu rzeczy bez chemicznych polepszaczy w składzie.Zalety naturalnościNaturalne rzeczy mają zarówno zalety jak minusy. Po pierwsze kremy naturalne są – co wiadomo – pozbawione chemicznych komponentów. Możemy w ich składzie znaleźć tylko roślinne olejki, wyciągi czy enzymy. Wadą tego typu kosmetyków jest ich krótki czas przydatności do użytku. Ponieważ nie mają chemicznych konserwantów musimy wykorzystać je dużo szybciej niż inne produkty. Producenci jednak radzą sobie z tym doskonale, sprzedając kremy w małych pudełeczkach.

róż na policzki bourjois

Autor: Chris Isherwood
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli idzie o wspaniałe naturalne kosmetyki, chyba króluje maska do włosów bez konserwantów robione według indyjskich receptur. Tworzone jest na bazie oleju kokosowego z bardzo konkretną mieszanką naturalnych ekstraktów. Tak naprawdę, jego działanie jest dużo lepsze niż różnorodnych chemicznych środków. Wystarczy tylko poszukać opinii na ten temat, dla przykładu tutaj

Gdzie kupić?
W zasadzie naturalne środki do pielęgnacji możemy kupić w niewielkich sklepikach, a idealnie jest wyszukać niedrogi i sprawdzony internetowy sklep z kosmetykami. Wielkie sieci czasem mają w ofercie wysokiej jakości i naturalne kosmetyki, ale zwykle w bardzo wysokich cenach. Absolutnie najlepiej jest zamawiać tego rodzaju produkty w niewielkich sklepikach i w internecie. Działa w Polsce parę sklepów, które z całą pewnością mogą pochwalić się świetną ofertą kosmetyków naturalnych z wielu zakątków świata.

Bardzo łatwo na nie trafić, mają wspaniałe oceny w internecie, wystarczy tylko poszukać. Pamiętajmy też, że kosmetyki naturalne również mogą uczulać. Dlatego dobrze jest przed użyciem na większej powierzchni ciała, zrobić próbę uczuleniową. Wtedy będziemy wiedzieć, czy możemy pozostać przy tych kosmetykach, czy musimy poszukać jeszcze delikatniej działających. Na pewno takie wyszukamy, gdyż natura daje nam bardzo wiele.