Zatroszcz się o swe stopy

Na nieszczęście nie jest to pytanie, które zadajemy sobie dość często. Prowadzi to do kłopotów z chorującymi stopami, szpetnymi oraz bolesnymi odciskami, niemiłym zapachem a także stwardniałą skórą, jakiej nie chce usunąć nawet pumeks.

Lato

Autor: artégo

kosmetyki do stóp

Autor: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic
Pielęgnacja stóp jest niebywale ważna nie wyłącznie ze względów estetycznych, lecz również zdrowotnych. Niżej znajdziesz parę dobrych porad, w jaki sposób troszczyć się o stopy a także robić pedikiur. I miej na uwadze! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się też pięknym wyglądem. Kiedy nie masz czasu na aktywność fizyczną, która pobudza także stopy, spróbuj paru ćwiczeń specjalnie dla stóp. Przeprowadza się je na siedząco: odpoczynek dla stóp: rozluźnij mięśnie oraz stawy stóp za pomocą potrząsania nimi, tak jakbyś relaksowała np. stawy oraz mięśnie dłoni, na koniec pomachaj palcami u jednej stopy, później u drugiej. Pamiętaj, iż zwyczajne chodzenie będzie niesłychanie dobrym ćwiczeniem dla stóp.

Koniecznie zobacz tekst na portalu (http://klubprettywoman.pl/), w którym także odnajdziesz informacje traktujący o prezentowanej na tej stronie sprawie. Zapewne jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Uważaj z kolei na bieganie. Gdy masz problemy z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wyselekcjonuj mniej obCiążający stopy sport.

Stosowne nawilżenie skóry (bb glow serum) stóp po umyciu jest nadzwyczaj istotne, stąd kupując kosmetyki do stóp, zwracaj uwagę na ich składniki. Najodpowiedniej nabywać kremy zawierające naturalne olejki roślinne i mineralne. Kremy do stóp częstokroć zawierają również lanolinę. Do oczyszczania używaj specjalnych płynów zawierających kwas mlekowy. Zwyczajne, codzienne dbanie o stopy nie wystarczy, kiedy: dojdzie do urazu stopy, pokaże się grzybica stóp albo paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz problemy z krążeniem, chorujesz na cukrzycę.

Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza: konsultacja, specjalistyczne terapia względnie profilaktyka (jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzycy a także grzybicy ).