Zawody survivalowe oraz zawody w biegach długodystansowych. W jaki sposób się do czegoś takiego przygotować?

Coraz więcej osób w naszym kraju bierze udział w różnego rodzaju biegach długodystansowych oraz zawodach na wytrzymałość. Są to odpowiednie miejsca dla ludzi, którzy chcieliby przetestować własną wytrzymałość fizyczną jak również psychiczną i stanąć do walki z innymi osobami w rywalizacjach, do jakich należy się świetnie przygotować. Jak to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Po pierwsze oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, jakie nie miały wcześniej styczności z tego typu imprezami zaczynają przynajmniej na rok przed terminem zawodów treningi, jakie są specjalnie pod te zawody ustalane. Wiadomo, że osoby posiadające bardzo dobrą kondycję, nie będą musiały aż tak wcześnie rozpoczynać przygotowań.

Jeśli taka problematyka Cię naprawdę fascynuje, to bez grymaszenia kliknij tutaj – to niezwykle ważna propozycja (http://jagna.pl/bielizna-erotyczna-gorsety-c-51_124.html), która też Cię zainteresuje!

Natomiast prawda jest taka, iż jeżeli chodzi o przygotowywania, liczy się tutaj systematyczność. Powinniśmy mieć też świadomość, że takie zawody najczęściej odbywają się w ciężkich warunkach, więc padający śnieg, albo ulewny deszcz w czasie treningów nie powinny być wymówkami by zostać w domu. Oprócz tego warto trenować w bardziej wymagającym terenie, przykładowo w lesie, na nierównej trasie. Osoby biorące udział w zawodach biegów górskich, muszą co jakiś czas sprawdzać się w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie tego rodzaju zmiennego oraz ciężkiego wysiłku. Więcej w temacie: profesjonalne latarki czołowe.

Jak powinno się przygotować, jeżeli chodzi o strój i wyposażenie? To zależy od rodzaju zawodów. Często takie reguły ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, jak maratony albo ultramaratony. W tym momencie przyda się klasyczny strój biegowy, nakrycie głowy oraz oczywiście dobre obuwie, jakie mamy już wypróbowane, a nie takie właśnie kupione. Jeśli chodzi o zawody survivalowe tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż i samych konkurencji może być już więcej, tak samo zróżnicowanie w obrębie trasy może być bardzo duże. Na trudne terenowe zawody dobra będzie odzież wojskowa, sporo ludzi kupuje właśnie ten typ stroju, ceniąc go bardziej od standardowych ciuchów ze sportowych sklepów. Po prostu, bardziej sprawdzają się w takich ciężkich warunkach. Prócz tego często przyda się plecak, ważne żeby był lekki i była możliwość zamocowania w nim bukłaka z wodą.

Zobacz ten ciekawy artykuł i odkryj więcej tu. Na pewno nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Nie będziemy musieli zatrzymywać się aby uzupełnić płyny. Sprawdź: profesjonalna odzież wojskowa.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A tak naprawdę czas w takich zawodach odgrywa kluczową rolę. Koniecznie zabierzmy ze sobą batony energetyczne, albo suplementy, jakie uzupełnią poziom glukozy jak i różnych niezbędnych mikroelementów, które tracimy szybko w czasie wysiłku. Do tego, jeżeli to bieg na orientację przyda się kompas oraz awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba oczywiście przypominać o nakryciu głowy oraz sprawdzonych butach do konkretnego rodzaju terenu.