Zima nie tak straszna – wystarczy odpowiednio o siebie zadbać

Zima to pora roku przez jednych uwielbiana, przez innych niechciana. Przyczyną tego ostatniego stanu jest zazwyczaj niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Ale zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o stosowny strój. A do wyboru mamy rzeczywiście szeroki asortyment. Podstawą jest oczywiście odpowiednio dobrana kurtka lub płaszcz zimowy. Gdy temperatura nie jest bardzo zaniżona możemy zdecydować się chociażby na kamizelki puchowe, które atrakcyjnie wyglądają, a jednocześnie ochraniają nas przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to opcja korzystna tak na jesień, jak i na wczesną zimę bądź wiosnę – . Kamizela ponadto jest uniwersalnym produktem – pasuje zarówno paniom jak i panom. Możemy ją zakładać do każdego praktycznie stroju, jak również wykorzystywać w trakcie aktywności fizycznej, jako że jest wygodna i praktyczna. Jeżeli nie kamizelka to ciepła, puchowa kurtka, zwłaszcza, gdy temperatura obniża się mocno poniżej zera. Warte polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma sprzedaje kurtki goretex o rozmaitym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp (wybierz odpowiednią dla siebie). Kurtki (kurtki na narty damskie) na zimę charakteryzuje doskonała ochrona przed utratą ciepła, stąd też to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy jesteśmy mało odporni na zimno.

Oczywiście, właściwe ubranie na zimę to r również dodatki typu szalik, czapka (zobacz też: czapki wiosenne dla chłopców) czy rękawiczki. Bardzo dużo zależy również od odpowiednio dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, chronią nie tylko przed niską temperaturą, ale również przed wypadkami, o które zimą nie trudno.

Istnieje też kilka innych wskazówek – poza stosownie dopasowaną odzieżą, dzięki którym zima nie będzie nas straszyć. Jak najbardziej warto zimą zmienić dietę, na bardziej energetyczną i zwiększającą odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, jedzmy dania obfite w węglowodany i witaminy. Żeby uodpornić organizm, warto także przebywać chociażby pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Standardowy spacer w szybszym tempie w zupełności wystarczy, aby wzmocnić nasz organizm. No i rzecz jasna przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli istnieje taka możliwość. Tym sposobem lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy przyjdzie wiosna…