Zmiany w płytce paznokciowej jako symptom schorzenia

Zmiany w płytce paznokciowej są najczęściej wynikiem przebiegów patologicznych toczących się wewnątrz paznokcia, ale mogą również powstać w wyniku nieszczęśliwego wypadku, kiedy tracimy paznokieć.

Wtedy rekonstrukcja paznokcia Warszawa jest niezbędna. Odkryte łożysko paznokcia jest niezwykle drażliwe na każdy dotyk, co może ograniczać codzienne funkcjonowanie. Takie miejsce jest także znakomitym środowiskiem dla nasilenia grzybów. Odbudowę paznokcia powinno się dokonać nie tylko ze względów estetycznych. Rekonstrukcja paznokci zabezpiecza przed następnymi urazami, kierunkuje przyrost paznokcia, zapobiega odkształceniom i jest najlepszą prewencją przeciwgrzybiczą. Podolog wybiera dobraną dla pacjenta procedurę rekonstrukcji paznokcia, czyli masę do rekonstrukcji, żel, akryl, czy też strategię syntetycznej protezy paznokcia.

wzmocnienie płytki paznokcia

Autor: Ungry Young Man
Źródło: http://www.flickr.com
Nantes
Sporo ubytków paznokci spotyka się po chirurgicznym zrywaniu wrastających paznokci. W tym przypadku często naruszona jest macierz i łożysko, co owocuje niedostatkiem prawidłowego wzrostu, lub zahamowaniem odrostu naturalnej płytki. Fachowcy z powodzeniem wykorzystują rozmaite metody terapii chorób przez wzmocnienie płytki paznokcia.
W gabinecie specjalistycznym, gdy następuje leczenie blizn, używane są preparaty o działaniu bakteriostatycznym, także grzybostatycznym. Znaczy to, że hamują rozwój drobnoustrojów i grzybów, posiadają działanie przeciwzapalne.

Okres trwania kuracji zależy od skali problemu, z jakim zgłasza się pacjent. W przypadku nieznacznych problemów z płytką wystarczy jedna wizyta. W bardziej zaawansowanych przypadkach może być potrzebnych kilka wizyt u specjalisty.