Zmniejszenie tkanki tłuszczowej, dermatologia estetyczna

Nadwyżka tkanki tłuszczowej, to w zasadzie problem estetyczny, jaki dotyczy zarówno niewiast jak i facetów. U mężczyzn punkty nagromadzenia tkanki tłuszczowej to brzuch, boki, kark, szyja, podbródek. Jej umiejscowienie bywa zależne od genów i pomimo odchudzania reszty sylwetki, w tych punktach nie dostrzegamy znaczącej poprawy. Uprawianie sportu również nie minimalizuje zebranej tkanki, co jest efektem jej mizernego metabolizmu.

redukcja tkanki

Autor: Optopol
Źródło: Optopol
Problem z nadwyżką tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, bądź ramionach, dotyczy nie wyłącznie osób z nadwagą, lecz również tych o prawidłowej masie ciała. Dermatologia estetyczna nie zaprzestaje w opracowywaniu nowych rozwiązań na redukcję tkanki tłuszczowej – . Jednym z zwykle przeprowadzanych operacji jest liposukcja wodna.

Nowe narzędzie o nazwie Body Jet, zrewolucjonizowało obecne sposoby usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania postury. Jest to pierwsze na świecie narzędzie, w jakim wykorzystano oryginalną metodę strumienia wodnego. Dopuszcza ona przeprowadzić redukcję tkanki tłuszczowej w sposób stanowczo mniej inwazyjny, z większym natężeniem bezpieczny i bardziej precyzyjny z wynikami w dużej mierze lepszymi niż odmienne sposoby liposukcji.

Redukcja tkanki tłuszczowej tym współczesnym wyjściem, cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji, a wyniki są natychmiastowe – link do strony. Ponadto, dzięki takiej procedurze, dopuszczalna jest reimplantacja tkanki i przeznaczenie jej do modelowania odrębnych części ciała.

Dermatologia estetyczna z sukcesem zastępuje konwencjonalną liposukcję, współczesną metodą, będącą zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym.

redukcja

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Cechuje się przy tym większą dokładnością. Ogranicza niezbędność robienia poprawek, również zapewnia pacjentom niewspółmierny z pozostałymi strategiami luksus zarówno podczas, jak i po zabiegu.

Wykorzystanie miejscowego znieczulenia pomniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia następstw ubocznych, takich jak zakrzepica, groźba zatorów, czy mdłości. Do najpopularniejszych wartości zabiegu należą przytomność pacjenta, bez konieczności obecności anestezjologa.