• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Zobowiązania a rozrywka, jest między nimi cienka granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednak ich skala

Zobowiązania a rozrywka, jest między nimi cienka granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednak ich skala

Istnieją w naszym życiu czynności, jakie trzeba wykonywać, bez których nasze życie nie będzie powtarzalne. Mowa tu o zobowiązaniach, lecz również przyjemnościach. Do zobowiązań trzeba zaliczyć na przykład wizyty u lekarza, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Jeśli tam się nie zameldujemy to możemy mieć ogromny problem ze stanem naszego uzębienia. Do obowiązków też należą przeróżne badania, sen i jedzenie. Jednakże przyjemności czają się tuż obok, a czasem nawet mieszają się z powinnościami tworząc interesujące kombinacje.

Wiele małych dzieci broni się przed jedzeniem. Zależnie od dziecka może to być niechęć do prawie wszystkich albo tylko paru znienawidzonych dań. Jednakże, już dziecko jest w stanie zrozumieć, że jedzenie to obowiązek (ponieważ głodne to przecież nieszczęśliwe i boli brzuch), jak i przyjemne doznania (niektóre pokarmy smakują lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy stajemy się starsi zdajemy sobie coraz mocniej sprawę z tego, iż rzeczywiście obowiązek może być też czymś przyjemnym.

Czy podoba Ci się opisywany materiał? Jeśli tak, to przeczytaj jeszcze szczegóły w linku (http://shapeofu.pl/zabiegi-na-twarz/endermologia-lpg/), ponieważ one również mogą być dla Ciebie bardzo wartościowe.

Jedzenie urasta do rangi osobistego zapatrywania, akurat dobieramy takie potrawy, jakie preferujemy, przynajmniej, kiedy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, co nie lubimy, ale powinniśmy jeść traktujemy jak obowiązek, zaś przyjemne doznania zostawiamy na podwieczorek, różnorodne lody i słodycze. Ze spaniem również jest niemal identycznie. Spać powinniśmy, lecz był taki czas u każdego z nas, iż nie chcieliśmy się położyć spać, bo albo – okulus.pl było za wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś innego. Noc objawiała się jako przydługa nuda. Za to budziliśmy się błyskawicznie, jeszcze przed wszystkimi i zaczynaliśmy zabawę. Czy aktualnie, gdy mamy okazję pospać dłużej, to śpimy czy zrywamy się na równe nogi? W zdecydowanej większości śpimy, bo to przyjemność, jakiej dawniej nie lubiliśmy. Niektóre przyjemności zawsze jednak są przyjemnościami, od dziecka po starość. Wszyscy bowiem chcemy miłości i jesteśmy spełnieni, gdy ją otrzymujemy. Strona autora:

Wszyscy również preferujemy zabawę, choć dorosła zabawa prezentuje się zupełnie odmiennie niż ta z dzieciństwa. A i być może podróżowanie, jak kiedyś nas radowały aktualnie (na przykład nad morze czy do dużego ośrodka miejskiego, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Istnieją więc rzeczy niezmienne, które nic nie potrafi odmienić, które zawsze przyjmujemy w ten sam sposób.