Źródło pomysłów w modzie

W przyrodzie nic nie ginie. Jeżeli zastanawiał nas kiedyś fakt mają początek modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – przede wszystkim z ulicy. Trendsetterzy uważnie śledzą zadziwiające koncepcje spotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej procedurze, utworzone w taki sposób propozycje trafiają do światowych kreatorów mody, a już jak kolekcje trafią na wybiegi, na ich podstawie projektowane są artykuły które trafią do sklepów masowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 ubóstwia zwłaszcza wygodne rozwiązania. Raczej modne będą miękkie swetry, koszule nadające się w takim samym stopniu w sytuacjach służbowych jak i prywatnych. Spodnie jeansowe napotkamy w wersji typowej, jak i odpowiednio przekształconej na bardziej elegancką. Bazą jest jednak wygoda i wielofunkcyjność tworzonych produktów.

Autor: DIGEL

Oczywiście będą także od tego wyjątki. Dla bardziej odważnych, sugestią sezonu będzie bluza z wielkim nadrukiem w kwiaty, albo nieco kontrowersyjnym motywem religijnym. Dla mężczyzn proponowane są także modne torebki, zwykle w prostej formie przewieszone na ramieniu. Jest to idea zaczerpnięta wprost z najsłynniejszych wybiegów, którą lada moment napotkamy na rynku odzieżowym. Reasumując, moda męska 2014 będzie kontrowersyjna, ale także w alternatywnym wydaniu ukierunkowana jest na wszechstronność.

Dla kobiet modne torebki w tym roku, to przede wszystkim produkty unikatowe, lub chociażby tworzone ręcznie. Dostępne na polskim rynku, jak też w zagranicznych sklepach internetowych, niepowtarzalne wzory zachwycą każdego. Jeżeli chodzi o tworzywa, im mniej tradycyjne, tym lepiej. Królują w tej kategorii torebki z filcu, oraz z plastiku.

Zwróćmy uwagę jeszcze na pewną zależność. Modowe inspiracje są jedynie propozycją dla nas. Chociaż w zasadzie także od nas. W kole trendów zwykli ludzie oraz to co lubią jest strasznie istotne. Nawet jeżeli na wybiegu rządzą zadziwiające konstrukcje niemożliwe do ubrania na jakąkolwiek okazję, to pomysł na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj są ludzie spotkani gdzieś na świecie. Warto więc w dziedzinie mody sugerować się nie tylko trendami, ale też intuicją.

Źródło: Kraina Stylu