• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Żyjemy w latach, gdy ludzie się śpieszą oraz codziennie stykają się z wieloma denerwującymi sytuacjami

Żyjemy w latach, gdy ludzie się śpieszą oraz codziennie stykają się z wieloma denerwującymi sytuacjami

Musimy żyć w XXI stuleciu – okresie wielkiego postępu, cyfryzacji, ale także przytłaczającego stresu i wyścigu szczurów.

sól do kąpieli
Cienie do powiek

Źródło: tigerandbear.pl
Jeśli mamy wymagającą pacę i nierzadko boli nas całe ciało, to trzeba pomyśleć jak walczyć z przyczynami przemęczenia.
Świetnym rozwiązaniem jest sól do kąpieli. Jest to obszerny temat, ponieważ mamy mnóstwo rodzajów soli i wiele jej zastosowań. Sól może pochodzić z różnych kontynentów.

Jeśli przedstawiony artykuł zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, gdyż masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj (https://cmjurajska.pl/fizjoterapia/kinezyterapia-i-rehabilitacja-ruchowa) – kliknij na ten odnośnik oraz poczytaj więcej.

Najpopularniejsze są te z Himalajów lub z Morza Śródziemnego. Również cząsteczki soli bywają różnej wielkości. Domowe SPA musimy organizować sobie choć raz na tydzień w zaciszu własnej łazienki. Trzeba zarezerwować choćby godzinę w wannie i mieć pewność, że żaden z domowników w tym czasie nie będzie nam przeszkadzał. Mamy możliwość zapalić kadzidełka, wyłączyć lampę i nastawić ciszą muzykę. Wszystko, żeby odzyskać pogodę ducha i spokój.

sprzęty

Autor: shutterstock
Źródło: shutterstock
Sól do kąpieli cudnie sprawdzi się jako peeling naszego ciała. Likwidujemy wtedy martwy naskórek i dajemy szansę skórze oddychać. Do peelingu należy kupić większe jej drobinki. Jeżeli dodamy do kąpieli oleje pielęgnacyjne, to odpoczynek będzie już totalny. Ponadto, sól do kąpieli wspomaga w eliminacji wysypki czy zaczerwienienia skóry. Nasza skóra odzyska utraconą powłokę ochronną. Już po miesiącu regularnego używania zauważymy sporą poprawę.

Nasza skóra będzie nam wdzięczna za pielęgnację, a odstresowany mózg pozwoli nam się spokojnie wyspać i nie będziemy się już tyle denerwować. Toteż korzyści będą większe niż tylko gładka i promienna skóra.